KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12678053
*
nr 1267 8053
Rolf Dalin
(f. 1934), Sverige
Oljemålning, Skånegård. Signerad Dalin, olja på plåt, 34x32 cm
Rolf Dalin, född 1934 i Malmö, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 augusti 2019
kl 19:26:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/8 15:54:02
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på plåt oljemålning oljemålningar rolf dalin skånegård skånemotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30
*
Rolf Dalin
Rolf Dalin, född 1934 i Malmö, svensk målare.
nr 1267 8053
Rolf Dalin
(f. 1934), Sverige
Oljemålning, Skånegård. Signerad Dalin, olja på plåt, 34x32 cm
Rolf Dalin, född 1934 i Malmö, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 1.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 augusti 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/8 15:54:02 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på plåt oljemålning oljemålningar rolf dalin skånegård skånemotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30